Oud-wethouder Karsten Klein nieuwe voorzitter KNRM Scheveningen

8 January 2024, 12:06 uur
Den Haag & Regio
mainImage
Dick Teske

Tijdens de nieuwjaarsreceptie van de Koninklijke Nederlandse Reddingsmaatschappij (KNRM) Scheveningen is oud-wethouder Karsten Klein officieel benoemd tot voorzitter. Hij neemt de functie over van Henk Grootveld die na 23 jaar afscheid nam als voorzitter van de plaatselijke commissie.

Grootveld was 25 jaar actief voor KNRM Scheveningen. In 1999 begon hij als penningmeester, waarna hij in 2001 werd benoemd tot voorzitter. Tijdens de nieuwjaarsreceptie ontving Grootveld uit handen van directeur Jacob Tas de bronzen legpenning van de KNRM als bewijs van dank voor zij jarenlange inzet.

Karsten Klein is tegenwoordig onder meer directeur bij Vereniging Eigen Huis. Als oud-wethouder van de gemeente Den Haag, destijds onder meer verantwoordelijk voor Scheveningen Haven, kent hij de KNRM goed. "Ik ben blij om opnieuw actief te zijn in het havengebied en zie uit naar de samenwerking met de plaatselijke commissie en bemanning”, aldus Klein tijdens de nieuwjaarsreceptie.

Tijdens de nieuwjaarsreceptie werd ook stilgestaan bij het afscheid van Maarten Grasveld, die zich ruim acht jaar heeft ingezet voor de ontwikkeling en bouw van het nieuwe boothuis van de KNRM Scheveningen.

Tekst gaat door onder foto.

Foto: Dick Teske.

Feestjaar

Op 11 november 2023 startte de KNRM haar 200ste levensjaar, een jubileumjaar vol feestelijke activiteiten. De KNRM staat in dit jubileumjaar ook stil bij het verleden, herdenkt de redders die hun leven gaven voor anderen en kijkt vooruit naar de toekomst. Het nieuwe jaar wordt ingeluid met de release van het lied 'Wat als de storm komt'. Op het programma staan verder een podcastserie, exposities, fotoboek, YouTube-serie, jubileumzegels, herdenkingsmunten en een KNRM-tulp. Het jubileumjaar wordt in oktober afgesloten met een muziekspektakel in Rotterdam.